• دسته ها
  • ژانرها
  • بازیگران
  • کارگردانان
  • کشورها
  • تاریخ انتشار

فرم ورود سایت

رمز عبور را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

جان لستر اواخر سال ۲۰۱۸ دیزنی و پیکسار را ترک خواهد کرد.

1 سال قبل
377 بازدید
جان لستر اواخر سال 2018 دیزنی و پیکسار را ترک خواهد کرد.

جان لستر اواخر سال ۲۰۱۸ دیزنی و پیکسار را ترک خواهد کرد.

جان لستر اواخر سال ۲۰۱۸ دیزنی و پیکسار را ترک خواهد کرد.

جان لستر، کارمند ارشد بخش خلاقیت استودیوهای انیمیشن کمپانی والت دیزنی، به‌تازگی در طی بیانیه‌ای عنوان کرد که در پایان سال ۲۰۱۸ کمپانی دیزنی و پیکسار را ترک می‌کند.

 

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، بعد از یک غیبت طولانی مدت از طرف جان لستر، کمپانی دیزنی اعلام کرد که این کارمند ارشد بخش خلاقیت استودیوهای انیمیشن کمپانی والت دیزنی (Walt Disney Animation Studios) و استودیو پیکسار، تا پایان سال ۲۰۱۸ قرار است این کمپانی را ترک کند.

از طرف دیگر این کمپانی اعلام کرد که تا روز ۳۱ دسامبر سال جاری (۱۰ دی ۹۷)، جان لستر قرار است نقش مشاور را در پروژه‌های مختلف داشته باشد. باب ایگر، مدیر عامل کمپانی والت دیزنی در طی مصاحبه‌ای با گزارشگر سایت خبری ورایتی اینگونه درباره جان لستر و خروج او صحبت کرد:

جان لستر جایگاه و شرایط بسیار قابل توجهی را در استودیوی پیکسار و بخش انیمیشنی کمپانی والت دیزنی از آن خود کرده بود. او کسب و کار و تجارتانیمیشن را بازسازی کرد، ریسک‌های نفس‌گیری را انجام داد و داستان‌های بسیارزیبا و با کیفیت بالایی را درون انیمیشن‌های خود بازگو کرد که این داستان‌ها تا ابددر ذهن‌ها باقی خواهند ماند. ما به‌شدت از صمیم قلب از همکاری او با این کمپانیسپاسگزاریم. فعالیت‌هایی که او در این کمپانی در طول همکاری خود انجام داد،باعث شد استودیوهای انیمیشن‌سازی والت دیزنی تا حد بسیار زیاد و جالب توجهیپیشرفت کند. به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای جان در این مدت زمان می‌توانبه جمع‌آوری تیمی اشاره کرد که متشکل از داستان پردازان و خالقان بزرگ است.این اعضا دارای آینده‌نگری و استعدادی هستند که توانستند یک استاندارد خاص برای انیمیشن تعیین کنند تا نسل‌های آینده طبق آن پیش بروند.

از طرف دیگر، خود جان لستر هم به نوبه‌ی خود بیانیه‌ای در این زمینه منتشر کرده که به شرح زیر است:

شش ماه گذشته، فرصت و زمان بسیار خوبی را برای من فراهم کردتا بتوانم درباره کلیت زندگی خود و اولویت‌های زندگی شخصیو همچنین کاری خود فکر کنم. اگرچه من هنوز علاقه بسیار زیادی به هنر انیمیشن‌سازی دارم و خودم را وقف آن می‌کنم و از طرفدیگر از استعدادهای خلاق کمپانی دیزنی و استودیوی پیکسار الهام می‌گیرم،اما به‌تازگی به این نتیجه رسیدم که پایان سال جاری، به نظر زمان بسیار مناسبیاست تا من به سراغ چالش‌های خلاقانه جدیدتری بروم و روی تجربه کردن آنها تمرکز کنم.من به شدت خوشحال و مفتخرم از اینکه می‌بینم دو کمپانی انیمیشن‌سازی بسیار مهمو محبوب در سطح دنیا توانستند زیر نظر و تحت رهبری من به درجات بالایی برسند.در نهایت من از تمام فرصت‌هایی که در کمپانی دیزنی برای من به وجود آمده بود تابتوانم به اشتیاق و ایده‌های خود بال و پر بدهم سپاسگزارم.

اگرچه درون این بیانیه‌ها هیچ اشاره‌ای به علت خروج جان لستر از کمپانی دیزنی نشده است، اما در طی ماه نوامبر سال گذشته میلادی، یک نامه داخلی به کارکنان کمپانی دیزنی و استودیو پیکسارارسال کرده بود. او در طی این نامه اشاره کرد که مدتی است احساس می‌کند به عنوان یک رهبر و مدیر،در مسئولیت‌های خود «کم کاری» می‌کند. او احساس کرد که در طی این مدت نتوانسته به اهداف کوتاهمدت خود برسد؛ به همین دلیل در نامه خود اعلام کرد که برای مدتی قصد دارد از این فضا فاصله بگیرد.او در صحبت‌های خود اشاره کرد که «چندین مکالمه‌ی بسیار سخت داشته است» و گفت که «هیچ وقت روبه‌رو شدن با اشتباهات و مشکلات راحت نخواهد بود.» براساس گزارشی که توسط سایت خبری ورایتیمنتشر شده، کمپانی دیزنی هنوز هیچ فرد مناسبی را برای جایگزینی جان لستر انتخاب نکرده که بتواندوظایف او را هم در والت دیزنی و هم در استودیو پیکسار بر عهده بگیرد. گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شدهحاکی از آن است که جنیفر لی، کارگردان انیمیشن Frozen (یخ زده) و پیت داکتر، کارگردان انیمیشنInside Out (درون و بیرون) کاندیداهای بسیار خوبی برای جایگزینی لستر هستند. براساس این گزارش‌ها،جنیفر لی برای استودیوهای انیمیشن‌سازی والت دیزنی و پیت داکتر برای استودیو پیکسار مناسب است.

 

منبع: zoomg

 

نظرات کاربران

دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد. دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.